kadın vücüt şekilleri

Vücut Tipine Göre Giyin Vücut Tipine Göre Giyin

Vücüt Tipine Göre Giyinme Rehberi

Güzel görünmek her zaman bütün kadınların dikkat ettiği bir nokta. İşin sırrı servet değerinde yapılmış alışveriş, pahalı kıyafetler değil. Bunun için öncelikle vücut tipinizi bilmeniz gerekiyor. Eğer vücudunuzu tanırsanız, kusurlu gördüğünüz bölgeleri kapatmak daha kolay olur. Vücut detaylarınıza göre giyinmeyi öğrendikten sonra güzel giyinmenin ya da güzel görünmenin aslında kilonuz ve boyunuzla alakalı olmadığını göreceksiniz.

kadın vücüt şekilleri

 

Armut tipi vücut

Vücudunuzun alt kısmı üst kısmına oranla daha geniş ve kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse, vücudunuza nazaran daha ince bir bele sahipseniz sizin vücut tipiniz armut vücut tipi olarak tanımlanıyor. Peki bu vücut tipine sahip olan bayanlar olarak ne giymeliyiz nasıl giyinmeliyiz? İlgiyi vücudunuzun alt kısmından çekmek için V yakalı elbiseler, bluz ve kazaklar sizin için idealdir. Tercih ettiğiniz elbiselerin boyu ise dizinizin 2-3 cm’den fazla üzerinde olmamalıdır. Yine topuklu ayakkabı ve çizmeler ile çan etekler sizin için adeta kurtarıcı parçalar olacaktır. Üst kısmınız için tercih ettiğiniz kıyafetlerin omuzlarınızı açıkta bırakacak şekilde olması da sizin için bir ipucuyken; üst kısımlar için açık renkler, alt kısımlar için ise kamufle edici koyu renkte kıyafetler tercih edebilirsiniz. Yine aşırı parıltılara sahip kıyafetlerden kaçınmak sizin yararınıza olacaktır.

 

Elma tipi vücut

Vücudunuzun karın ve bel bölgesi diğer kısımlarına göre daha genişse, büyük göğüslere sahipseniz, basenlerinizin genişliğinde kalçalarınız varsa sizin vücut tipiniz elma vücut tipi olarak tanımlanıyor. Kendimizde kusur gördüğümüz fazlalıkları saklamak adına nasıl giyinmeliyiz? Öncelikle vücudumuzun orta bölgesini olduğundan daha uzun göstermeliyiz ve dikkatleri de bel bölgemizden çekmeliyiz. Hal böyle olunca, skinny jeansler, mini etek ve şortlar sizin için kurtarıcıdır. Uzun V yakalar, armut tipi vücutlarda olduğu gibi sizin için de dikkatleri üst bölgenizde toplamanıza yardımcı olur. Dikey çizgili bluzlar, basenlerinize kadar inecek ceketler de tercihleriniz arasında yer almalıdır. Büyük desenli kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Yüksek belli etekler ve geniş paçalı pantolonlar yine dolabınızın olmazsa olmazlarından olmalı. Son olarak kemer seçimizde de kalın kemerlerden kaçınmanızı öneririz.

 

Kum saati vücut tipi

Eğer vücudunuzun üst ve alt bölgeleri belinize göre daha genişse yani beliniz omuz ve kalçalarınızdan daha inceyse sizin vücut tipiniz kum saati vücut tipi. En ideal vücut tipine sahip olduğunuz için oldukça şanslısınız. Sizin dolabınızda neler olmalı diye düşünürsek, olmazsa olmaz bir kalem etek mutlaka dolabınızın baş köşesinde olmalı. Yine eteğinizi kombinleyebileceğiniz, belinizin inceliğini ortaya çıkaran tek düğmeli ceketler mutlaka bulundurmalısınız. Bunun dışında anvelop tarzda elbiseler ve etekler, yüksek bel pantolonlar da vücudunuzu olduğundan çok daha hoş gösterecektir.

 

Dikdörtgen vücut tipi

Vücudunuzun alt ve üst kısmı birbiriyle dengeli ve hafif bir bel kıvrımınız varsa, ince uzun kollarınız ve ona orantılı bacaklara sahipseniz sizin vücudunuz dikdörtgen vücut tipine dahil oluyor. İnce uzun bacaklarınızı ortaya çıkaracak mini etekler ve elbiseler,  orantılı üst bölgenize uygun straplez üstler ve kolsuz bluzlar, belinizin kıvrımını olduğundan daha çok gösterecek kemerler ve yine kıvrımlarınıza kıvrım katmak için uzun ceketler kıyafet seçiminizde tercihleriniz arasında yer almalıdır.

 

4

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın