eski sevgiliyi geri döndürme

Sevgiliye Kendini Affettirmek İçin Ne Yapılmalıdır?

   Eski Sevgiliyi Geri Kazanma

Aşk ve sevgi sabır gerektiren ve emek isteyen iki önemli olgudur. İnsanlık hali kişiler ilişki süresince ufak ya da büyük çeşitli hatalar yapabilmektedirler. Hataların çeşidine göre sevgiliye kendini affettirme yöntemleri birbirinden farklı olacaktır. Bu yazımızda farklı hatalara göre farklı yöntemleri ele almaya çalışacağız.

İhanet:

sevgiliye kendini affettirmek

İlişkiyi temelden sarsacak ve saygıyı bitirecek hatalar sevgiliye kendini affettirme sürecini zorlaştırmaktadır. İhanet de bu büyük hatalardan bir tanesidir. İhanet bir kişilik problemidir ve güven ortamını geri dönüşümsüz olarak zedelemektedir. Bir kez ihanet eden kişinin ikincisini yapması çok daha kolay olacaktır. Bu da kalbi kırılan sevgilinin çok sevse, aşkından ölse bile geri dönme, affetme ihtimalini oldukça düşürmektedir.  İhanet hatasına düşen kişiler gerçekten samimi bir şekilde geri dönüş yaptığını göstermek zorundadır. İhanet sonrası sevgiliye kendini affettirme sürecinde; kişilerin eskisinden çok daha fazla itinalı olması, çok daha fazla çaba ve emek harcaması gerekmektedir. Kişiler ihanet ettikleri kişiye geri dönüş yaptıklarında bu külfetli süreci göze almalıdır.

     İhanet sonrasında size bir şans daha vermeye meyilli olan aldatılan sevgili çok kuşkulu davranacaktır. Ona bu durumundan dolayı hak verilmeli ve sabırla kuşkuları uzaklaştırıcı davranışlarda bulunulmalıdır. İhanete ortam hazırlayan ve iradeyi zayıflatan ortamlardan uzak durulmalı ve sevgiliye bu samimi çabalar açıkça gösterilmelidir. Bu şekilde devam etmek aldatılan sevgilinin kalbini kazanmada büyük oranda yardımcı olacak olsa da, güven problemini hiç yaşanmamışçasına tamamen ortadan kaldırmak hayat boyu mümkün olmayacaktır. Ufak da olsa kuşku devam edecektir ve en küçük bir yanlışlıkta bu yara gün yüzüne çıkacaktır. Bundan dolayı kişiler eğer sevgililerine çokça değer veriyorsa bu geri dönüşü olmayan yola kesinlikle girmemelidirler.

 

Şiddet:

sevgiliye kendini affettirmek

Şiddetin pek çok çeşidi vardır; bunlardan öne çıkan şiddet çeşitleri ise psikolojik ve fiziksel şiddetlerdir. Şiddet konusunun affı en az ihanet kadar zordur. Şiddet ruhsal bir problemdir, kişilik bozukluğudur. Karşıdaki kişinin bununla başa çıkması zordur. Kişilerin izzeti nefsi ve özgürlük duygusu her zaman için tüm duyguların önüne geçmektedir.

Evlilikte kişiler bütün bunlara sabır göstermeyi tercih etse bile sevgililikte durumlar hiç öyle olmamaktadır. Şiddet uygulayan kişiler pişmanlık duysalar dahi içlerindeki dürtüye engel olamamaktadır. Bu tip durumlarda sevgiliye kendini affettirmek için özür dilemek ve bir daha yapılmayacağı konusunda söz vermek hiçbir yarar sağlamayacaktır. Şiddete eğilimli kişiler uzman yardımı alacağını ve bu kötü durumdan kurtulacağını ifade ederek bu yolda çaba gösterir, özveride bulunurlarsa ve en önemlisi onca şeye rağmen şiddete uğrayan sevgilinin kalbinde aşk kırıntıları kalmışsa küçük bir şansı olacaktır.

 

Diğer Hatalar:

sevgiliye kendini affettirmek

İhanet ve şiddet tarzındaki travmatik durumlar dışında ilişkileri kurtarmak, sevgiliye kendini affettirmek daha kolaydır. Bu tipteki dargınlıklarda uygulanacak bazı yöntemler şunlardır:

Özür Dilemek: Hatanın farkındalığını ifade eden ilk adım şüphesiz ki özür dilemektir. Savunmaya geçmek durumları daha da içinden çıkılmaz hale getirecektir. Oysaki kişi özür dilediği zaman sevgilisinin kalbi yumuşayacak ve açıklamaları dinleyecek bir duruma gelecektir.

Güzel Bir Konuşma: İki sevgili bu durumlara nasıl geldiği konusunda sorgulayıcı sakin bir sohbet yapmalıdır. Sorunlar bu aşamada uygun tatlı bir dille ifade edilmeli ve düğümler çözülmelidir. İç dünyada biriken gerçeklerin su yüzüne çıkması ilişkiyi krizden kurtaracak, ilişki daha kaliteli bir şekilde devam edecektir. Konuşurken kişiler suçlayıcı ve saldırgan olmamalı, karşısındaki ile empati kurmaya çalışmalıdır. Anlaşılmak, anlamayı doğurmaktadır.

İlgili ve Alakalı Olmak: Bilindiği üzere özür dileyince iş bitmemektedir. Eski hataların tekrarlanmayacağı konusunda karşıdaki kişiye güvence vermek de gerekmektedir. İlgi alaka yeterince gösterilirse kalp yumuşak kalmaya devam edecek ve aşkın gücü ile gitgide onarılacaktır.

Küçük Sürprizler Yapmak: Kadın erkek herkes küçük sürprizlerden çok hoşlanmaktadır. Küçük aşk dolu notlar, küçük sevimli bir hediye; kalpleri ısıtacak, sevgililerin kalplerini yeniden yakınlaştıracaktır.

Bu konu hakkında daha detalı yöntemler öğrenemk için “Eski Sevgiliyi Geri Kazanma” kitabını inceleyebilirsiniz.

Kitap ile ilgili yorumları okumak için tıklayın…

1

Bir yanıt

Tüm Yorumları Göster
  1. Dağınık Anne
    12 Aralık 2017

Bir yorum yazın