selülitlerden kurtulmak için yapılması gerekenler

Selüllitlerden Kurtmulmanın En Etkili Yolları

Tansu Özdemir’in kaleme aldığı Selülit formülü kitabı ile sadece kapak fotoğraflarında görüp imrendiğimiz prüzsüz basen, kalça ve bacaklara kavuşabilmemiz hayal olmaktan çıktı. Birkaç hafta gibi kısa bir süreden bahseden kitapta selülitlere elveda diyebilmemiz için gereken formüller verilmiştir. Üstelik ne ameliyat ne de ilaç kullanımı söz konusu bile değildir. Hızlı, etkili ve en önemlisi tüm formüllere dikkat edildiği ve tavsiyelere uyulduğu takdirde bir ömür boyu kalıcı olan bir selülit tedavisi gerçekleşmiş olur.

 

Selülit Nedir?

selülit formülü kitabı

Selülit, deri altında aşırı ve düzensiz yağ birikmesi olarak tanımlanan bir dolaşım bozukluğudur. Sadece obez kişilerde selülit olduğu düşünülse de bu çok yanlış bir yaklaşımdır. Selülit genetik ve hormonal yapıya bağlıdır ve dolaşım problemi yaşayan zayıf ya da şişman herkesi etkileyebilmektedir. Obez olanlarda selülit ihtimali daha fazla olsa bile zayıf olanlarda da bu sayı oldukça fazladır. Dünyadaki tüm kadınların %90’ı bundan şikâyetçidir. Artık normal bir durum haline gelmiş olsa da estetik olmayan görüntü kadınları huzursuz etmekte ve selülit tedavisi arayışına itmektedir. Kadınlar her zaman kusursuzluk arayışı içerisine girmiş ve bu yolda çok fazla şey denemişlerdir. Bilindiği gibi çoğu yöntem işe yaramamakta ve pek çok kişinin hem zamanını alıp hem de umutlarını yerle bir etmektedir.

 

Selülit Formülü Kitabı Hayatımızda Neyi Değiştirir?

selülit formülü kitabı

 • “Selülitler hiçbir zaman tam olarak tedavi olmaz” algımızı yok edecek bir kitap olma özelliğindedir.
 • Hiçbir işe yaramayan gereksiz kremlere, spreylere ya da uygulamalara son verir.
 • İstediğiniz incelikte pantolonu giyebilmeye ve yaz mevsiminin tadını plajlarda özgüven eksikliği yaşamadan çıkarabilmeye yardımcı olur.
 • Aynadaki doğal görüntünüz ile sizi barıştırır

 

“Sadece 8 haftada selülitlere elveda demek istemez misiniz?”

 

Bu kitap sadece 8 hafta yani 2 ay gibi bir süre iddia etmektedir. 8 haftanın sonunda hayal edilen vücuda ve yeterli özgüvene kavuşabilecek duruma gelme fikri oldukça mutlu ediyor olmalı. Oldukça kapsamlı olan ve gereken her şeyi adım adım anlatan kitapta, selülitle savaşırken kullanılacak pek çok formül bulunuyor.  “Selülit” kavramı yeniden ele alınarak doğru bilinen yanlışlardan bahsediliyor. Selülit Formülü kitabı ile selülit algımızı değiştiriyoruz.

 

Selülit Görünümüne Sebep Olan Durum Nedir?

selülit formülü kitabı

Kadınların bacaklarında, kalça ve basenlerinde oldukça itici bir görüntüye sebep olan selülitler, yağların bu bölgede birikim eğilimi göstermesinden kaynaklanmaktadır. Bu bölgedeki yağlar ile vücudun diğer bölgelerine dağılmış olan yağlar arasında hiçbir fark yoktur. Toksin gibi şeyler barındırmamaktadır. Derimizin hemen altında yağlarla kasları birbirine bağlayan bağ dokuları mevcuttur. Bu bağ dokuları iplikler halindedir. Yağlar dağınık yapıdadır, kaslardan daha geniş yer kaplar ve kaslar gibi gergin durmazlar. Kadınlarda vücut yağının büyük bir kısmı bacak ve kalça bölgesinde toplanmaktadır. Bu genetik bir durumdur. Bacak ve kalça bölgesindeki derinin diğer bölgelere göre daha ince yapıda olması ise deri içindeki yağ dokularının dışarıdan görünmesine sebep olmaktadır. Erkeklerde de yağın büyük çoğunluğu göbek bölgesinde toplanır.

selülit formülü kitabı

Kilo problemi yaşamayan kadınlarda da selülit görülmesi hep garip karşılanmıştır ancak bu gerçek bir durumdur. Kilo problemi dışında selülite sebep olan çok fazla faktör bulunmaktadır.

 • Kalıtımsal Faktörler
 • Hareketsizlik
 • Ayakta çok sabit durma
 • Yanlış ve az egzersiz yapma
 • Östrojen hormonunun vücutta fazla üretilmesi.
 • Hormon dalgalanmaları
 • Kızartma, ay çekirdeği gibi gıdaların ölçüsüz ve sık tüketilmesi
 • Az su tüketimi
 • Gereğinden fazla çay ve kahve tüketimi

selülitlerden kurtulmak için yapılması gerekenler

Tartıdaki ağırlığı kontrol altında tutmaya çalışırken iç organlarımızı ihmal etmemiz, zayıf olduğumuz halde selülit problemlerini yaşayabilmemize neden olmaktadır. Selülit problemi ile kalıcı olarak baş etmek, içten dışa tüm sakıncalı alışkanlıklarımızı terk etmeyi göze almış olmak demektir. Selülit Formülü kitabının da tam olarak yapmak istediği budur. Selülit gerçeğini her açıdan ele alarak problemi kaynağından çözmek ve tekrarlamaya sebep olacak açık kapıları sonsuza kadar kapatmak bu kitabın asıl amacıdır. Okuyucuların memnuniyeti de bu etkiyi gözler önüne sermektedir.

 

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın