kizil sac rengi

Saç Boyarken Yapılan Hatalar – Doğru Boyama Nasıl Olur?

Saç Boyarken Bu Hataları Yapmayın!

Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarıdır, dolayısıyla her zaman bakımlı olmasını isterler. Kendilerine uygun güzelliklerine katkı sağlayacak renklerde saçlarını boyarlar. Ancak saç boyamada hemen hemen her kadının yaptığı hatalar vardır.

en doğru saç rengi nasıl seçilir

Saç Boyası Seçimi

 

Saç boyası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey teninize ve kaşlarınıza uyumlu olmasıdır. Farklı renkler kullanmak istiyorsanız teninize uygun olan renklerden seçmeniz sizi daha güzel gösterecektir.

doğal saç boyası renkleri

Alerji Testi

Yapılan hatalardan biride alerji testlerinin göz ardı edilmesidir. Alerji testi uygulanmadan boyama yapılması ciltte istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

saç boyası alerjisi

Temiz Saçlar

 

Halk arasında kirli saça boyanın daha iyi tutacağı bilinir. Ancak bu doğru değildir, boya öncesi saçarlınızın temiz olması gereklidir. Temiz saçlara boya daha iyi girer.

saç boyası renkleri

Ton Farkları

 

En çok yapılan hatalardan biri de hazır boya kutularının üzerindeki renklerin kendi saçlarına birebir yansıyacağını düşünmeleridir. Oysa ışık ve teknikler nedeniyle mutlaka ton farkı olacaktır.

 

Renk Değiştirme

 

Saçınızın rengini değiştirmek istiyorsanız, saçınızın küçük bir bölümünde denemeniz faydalı olacaktır.

 

Saç Boyama

Temizlik

temiz ve bakımlı saçlar

Boyama esnasında yüzünüz ve boynunuz kirlenebilir, bu yüzden bu bölgelere kullandığınız bakım kremlerinden sürün. Ayrıca giymediğiniz bir kıyafetinizi giyin v ellerinize mutlaka eldiven takın.

 

Kirpik ve Kaşlar

 

Çoğu kadın saç boyasını kirpik ve kaşlarına uygular. Ancak bu son derece yanlış bir davranıştır. Saç boyası kirpik ve kaşlarda dökülmelere, gözlerde problemlere sebep olabilir.

sac boyasi nasil yapilir

Saç Kremi Kullanmak

 

Bazı kadınlar boyanın tonunu açmak için boyaya saç kremi karıştırırlar. Ancak bu yapılan hatalardan biridir. Saçları boya öncesi saç kremi ile yıkamak veya boyaya saç kremi karıştırmak boyanın tutunmasını etkiler ve kalıcı olmaz.

 

Kepek Şampuanı Kullanmak

 

Saçlarınızı boyadıktan sonra mutlaka boyalı saçlara özel şampuanlar ile yıkayın. Saç boyandıktan sonra kepek şampuanı ile yıkamak boyanın çabuk akmasına sebep olur.

 

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın