hint kınası kolay tasarımları

Hint Kınası Kolay Modeller

Kına ağacının yapraklarının toz haline gelecek şekilde öğütülmesiyle elde edilen, vücuda ve saçlara uygulanabilecek en doğal renk maddesi olarak bilinen kına çok eski tarihlerden bu günlere gelmiştir. Dünya hayatı devam ettikçe de kına kullanımı aynı yaygınlıkta devam edecektir. Saç boyası gibi saçları yıpratan ya da dövme gibi deriyi tahribata uğratan ve can acıtan uygulamaları düşündüğümüzde kınanın vazgeçilmezliğini ve çok uzun yıllar boyunca varlığını sürdürmesini anlamak zor olmayacaktır. Özellikle sağlık açısından fazlasıyla bilinçlendiğimiz bu dönemde tercihlerimizi doğal ve zararsız ürünlerden yana kullanmaya çalışmaktayız.

hint kınası kolay modeller

Geleneksel bir parçamız olan kına; vücutta görsel şölen oluşturma, saçları besleme, güçlendirme ve beyazları kapama açısından oldukça sağlıklı bir fikirdir. Hindistan düğünlerinde etnik motiflerle ellere kına uygulaması yapılır. Hindistan’dan köken aldığı için vücuda uygulanan bu sanatsal çalışmalara Hint kınası denmektedir. Hint düğünlerinde motifler genellikle standart uygulanmaktadır; ancak her insan kendi tarzına ya da hayal gücüne göre bambaşka motifler, kalıplar uygulayabilir.

Örnek olarak gösterilen Hint kınası modelleri genellikle karmaşık yapılı, insanın gözünü korkutan şekildedir, ancak ne tür bir şekil çizeceğini bilmeyenler ve çizim yeteneği çok da iyi olmayanlar için Hint kınası kolay modeller de sunmaktadır.

 

Çiçekli Modeller:

hint kınası kolay modeller

Çiçek çizimleri çocukların bile üstünde en çok çalıştığı çizimlerdir. Başlangıç aşaması için iyi bir seçenek olur. El kına paketini kullanmaya alıştığında çiçeklere detaylar, kontrastlar, gölgeler ekleme konusunda sıkıntı yaşamayacak, şekiller içgüdüsel olarak parmaklarınızdan dökülmeye başlayacaktır.

Hint kınasını ilk kez yapanlar ne kadar yetenekli olsalar da elleri titreyecek ve mutlaka hata yapacaktır. Hint kınası paketinden kınayı doğru ve ölçülü bir şekilde çıkarabilmek de alıştırma yapmayı gerektirir. Vücuda uygulandığı zaman özellikle üstünden de 1 dakikadan fazla zaman geçmişse geri silmek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden vücuda uygulama yapmadan önce bir kağıt üstünde küçük bir çiçek çalışması yaparak ölçüyü tutturmaya çalışmakta yarar vardır. Daha iyi bir alıştırma için pudralı eldiven takarak da çizim yapılabilir.

Çiçeğin yaprakları çizilirken olabildiğine simetrik davranmak gerekir. Yapılan hatanın da telafisi olmadığından hataya göre çizilen şekilde yeni bir düzenleme yapılabilir.

 

Kelebekli Modeller:

hint kınası kolay modeller

Daha masum ve sevimli bir hava kattığı için genellikle gençlerin tercih edilebileceği bir modeldir. Ayrıca mizacı dengeleyicidir. Örneğin çok sert mizaçlı birisi kelebek dövmesi yaptırdığında karşısındaki kişinin kendisine yaklaşımını dengeler, sivri uçları törpüler. Kelebek motifi sembol biliminde dinamizmi, huzuru, değişimi ve gençliği simgelemektedir.

 

Sarmaşık Modelleri:

hint kınası kolay modeller

Sarmaşık modelleri ile otantik görüntüler oluşturulabilir. Uygulayanlara gizemli bir hava katar. El alıştığı zaman sarmaşıkları detaylandırmak motifleri karmaşık hale getirmek eğlenceli olacaktır.

 

Sembolik Modeller:

hint kınası kolay modeller

Kişiler kendi ruhlarını yansıtan çeşitli sembolleri de Hint kınası ile kolay bir şekilde uygulayabilirler. Çiçek, böcek, sarmaşık, kelebek beni bozar diyenlerdenseniz sizi en iyi anlatan sembolü seçmekte özgürsünüz.

 

Kalpli Modeller:

hint kınası kolay modeller

Çiçekten sonra üstünde en çok çalışılan şekil olma özelliği ile kalpli modelleri kolay Hint kınasımodellerinin arasında saymak hiç de yanlış olmaz. Duygusal ve aşk dolu yanını dışa vurmak isteyenlere kalpli modeller önerilmektedir. Tek başına kalp ve ok çizilebileceği gibi çiçek ve sarmaşıklarla da detaylandırmak kolay yoldan gösterişli bir hava katmaya yardımcı olacaktır.

 

Yıldızlı Modeller:

hint kınası kolay modeller

Büyükten küçüğe sıralanmış yıldızlar, halley yıldızı motifleri; yine pek çok kişinin kolaylıkla uygulayabileceği modellerdendir. Hem ay hem de yıldız bir arada çizilebilir. Böylelikle gecenin o tatlı ve büyüleyici gizemi ruhta yankı bulacaktır.

 

Yaprak Modelleri:

hint kınası kolay modeller

Tek başına kullanmak da hoş bir hava katabileceği gibi çiçek ve sarmaşıklara zengin bir görüntü oluşturmak için de kullanılabilir.

hint kınası kolay modeller

En basit modelleri biliyor ancak buna rağmen ellerin titreyeceğine ve çizemeyeceğine mi inanıyorsun? Tam da bu durumdaki kişiler için basit, yapışkanlı kalıplar mevcuttur. Sadece boşluklu kısımların üzerinden kına ile geçip 3 dakika sonra çıkartılarak istenilen model elde edilmiş olur.

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın