mutsuz evliliğin kaynağı nedir

Evliliği Kurtarma Formülü Kitabı İşe Yarıyor mu?

Evliliği kurtarma formülü kitabı işe yarıyor mu sorusunu; pek çok yol deneyen ama başaramayan, en sonunda bu e-kitabı keşfeden ama alma konusunda tereddüt yaşayan herkes soruyordur. Evliliğinde sorunlar yaşayan pek çok çift vardır ve bu sorunlar kimi zaman çıkmaza girmektedir. Kişisel gelişim ya da psikoloji konuları toplumumuzda hepimizin hâkim olduğu konular olmadığından çiftler çıkmaza düştüklerinde nasıl davranacaklarını ve nasıl bir yaklaşımda bulunabileceklerini bilemezler. Bu çırpınışlar daha büyük batışlara davetiye çıkarır.

evliliği kurtarma formülü kitabı

Evlilik ya da aile terapistine gitmek, evliliği sallantıya girmiş olan ve aşamayan çiftler için önemli bir adım olsa da terapistlere karşı olan önyargılar bunun da önüne geçmektedir. Eşlerden herhangi birisi bu yardımı almayı istemediğinde bu yol da tıkanır ve ilişkiyi kurtarmak isteyen taraf büyük bir çaresizliğin içine düşer. Eşler terapiste ikna olsalar bile tam bir açık yüreklilikle gerçekleri anlatmaktan çekindiklerinde olayların çözüme ulaşması yine imkânsız hale gelmektedir. Kişiler akrabadan, dosttan, kardeşten yardım almayı düşünseler de bu kişilerin kendi hayat tecrübelerinin ışığında edindikleri çeşitli ve çoğunlukla doğru olmayan fikirleri daha fazla kafa karışıklığına sebep olmakta ve düğümleri çoğaltmaktadır. “Senin annen” “Senin baban” ile başlayan cümleler kurulmaya başlandığında ise aradaki saygı günden güne yitip gitmektedir.

evliliği kurtarma formülü kitabı

Evlilik önemli bir kurumdur ve evliliği komaya girdirmemek adına doğru ilacı bulmaya çalışmak ve tutulan o yolda kararlılıkla ilerlemek büyük önem taşımaktadır. Psikoterapist Cem Keçe böyle çıkmazda kalan ve sorunlara açık yüreklilikle yaklaşma konusunda sıkıntı yaşayan aileler için umut ışığı niteliğinde bir e-kitap hazırlayarak güzel bir hizmet sunmuştur.

Terapistlere yüzlerce lira harcandığı halde pek çok ilişki en sonunda bitme durumuna gelebilmektedir. Ancak gerçekten seven ve ailesini ayakta tutmak isteyen eşler şansını zorlamayı ve çabalamayı bilmelidir. İyi bir rehber edinmek bu yolda en önemli adım olacaktır. Bu halde profesyonel bir bakış açısıyla evliliği kurtarmanın formülü kitabını rehber edinmekte yarar vardır. Hizmet niteliğinde olan bu kitap; uzun seanslar boyunca öğretilmeye çalışılan pek çok bilginin tek bir ücretle ve sorunun asıl merkezinde (yani evin içinde) öğrenilmesini ve çaresiz ailelerin ufkunu açmayı amaç edinmiştir.

Uzun bir dönem evliliği sürdürebilen ve pek çok anı biriktiren çiftler hangi aşamada çıkmazlara girmeye başlar? Hayatın koşuşturmasında bu anları keşfetmek, sorunların asıl kaynağına odaklanabilmek güç hale gelmektedir. Ancak bu hayat koşuşturmasının girdabına kapılarak aileyi hiçe saymak ve ilişkinin göz göre göre bitişini izlemek; ailesini her şeye rağmen seven ve korumak isteyen bir eşin isteyeceği bir şey olmayacaktır. Doğru hamleler yapıldığı ve sabırlı olunduğu takdirde bu kitaptaki kıymetli bilgiler ışığında küllenen aşkı, tutkuyu, aile bağını ve mutlu ortamı yeniden alevlendirmek mümkün olabilmektedir.

evliliği kurtarma formülü kitabı

– Evliliğin ilk günlerindeki aşkın, tutkunun, özverinin, ilgi ve sevginin evliliğin her aşamasında mevcudiyetini koruyabilmesi için neler yapılabilir?

– Evliliğe düşman olan unsurlar nelerdir ve nasıl ortadan kaldırılır?

– Eşler birbirine verdiği değeri nasıl yansıtmalıdır?

– Günlük yaşantıdaki ya da yataktaki monotonluktan kurtulmak nasıl mümkün olabilmektedir?

– İletişimdeki yaklaşımlar nasıl olumlu hale getirilir?

– Vazgeçilmez olabilmenin ve aşkı yeniden canlandırabilmenin yolları nelerdir?

evliliği kurtarma formülü kitabı

Eşler bu ve bunun gibi pek çok soruya evliliği kurtarma formülü kitabı ile yanıt bulabilecek ve nerelerde hata yaptığını bu detaylı anlatımların içinde mutlaka keşfedecektir. Burada asıl mevzu eşlerin bu evliliği gerçekten bir şekilde kurtarmayı isteyip istememesidir. Eşlerden sadece biri bile evliliğini kurtarmayı istediği takdirde bu e-kitap o kişiye umut ışığı olacaktır.

6

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın