eski sevgiliyi geri dödürmek

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Her ne kadar eski sevgili tabiri kullansa da sevgililerini eskide bırakamamış aşk ile çarpan yürekler her zaman mevcuttur. Ayrılığın çaresizliği içerisinde olan aşk mağdurları eski sevgiliyi geri kazanma arayışları içerisine girmektedir. Uçan kuştan çareler arayan âşıklara eski sevgiliyi geri kazanma konusunda büyük oranda yarar sağlayacak yöntemleri bu yazımızda paylaşacağız.

 

Merak Uyandırmak

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Merak uyandırmak “Şu anda ne halde acaba?” diye düşündürmek eski sevgiliyi geri kazanma yolunda en kolay ve en etkin yöntemdir, çünkü yapılacak tek bir şey vardır: Hiçbir şey yapmamak. Hiçbir şey yapmama kapsamına giren şeyler şunlardır:

  • Telefona sarılıp defalarca aramamak ve mesaj atmamak: Özellikle ayrılan taraf o ise bu hareketler tacizden ibaret olacaktır ve kişiyi gözden düşürecektir.
  • Her zaman hatta her dakika girilen sosyal sitelere uzun bir süre uğramamak:  Açıp geri kapatmak da olmaz, çünkü bazı platformlar ne zaman aktif olunduğunu ele vermektedir. Bu durum eski sevgiliyi fena halde endişelendirir. Özellikle ayrılan taraf o ise bu endişe ikiye katlanacaktır.
  • Engellememek, hatta ve hatta arkadaşlıktan çıkarmamak: Ayrılık sonrası bu tip hareketler eski sevgilinin sizden beklediği bir harekettir. Yapılmadığı zaman çok şaşıracaktır, ilgisini çekecektir. “Neden bunu yapıyor, amacı ne?” şeklinde sorular geçecektir aklından.
  • Sosyal sitelere uğranıldığı takdirde de herhangi bir paylaşımda bulunmamak: “Kralına yol vermişim, soytarısı ile uğraşamam!” “Beni bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir!” şeklinde kamyon arkası yazılar paylaşmamak; hangi duyguda olunduğunun bilinmemesi açısından önemlidir. Eski sevgilinin elinin telefona gidip gelmesini isteyen aşk mağdurları gizemli duruşunu korumakla yükümlü olmaktadır. İlk aşamalarda aşk ile hiç de alakası olmayan komik ya da gırgır paylaşımlar ise ya inandırıcı olmayacaktır, ya da karşı tarafın çoktan unutulmuş olduğu izlenimini verecektir. İki düşünce eski sevgiliyi geri kazanma yolunda işe yarayacak şeyler değildir.

 

Ego Beslemek:

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Belli bir süre sonra hâlâ eski sevgiliden bir ses çıkmadıysa ikinci aşama olarak sosyal sitelerde resim paylaşmak; profile göz atan eski sevgiliyi bir anlık bir şoka uğratmak ve aklına düşürmek açısından faydalı olacaktır. Paylaşılan fotoğraflar gücü, neşeyi, mutluluğu temsil edecek şekilde ve içten olmalıdır. Fotoğrafın kenarında köşesinde notlar, şiirler, şarkı sözleri bulunmaması çok önemlidir. Arkadaşlar ve akrabalardan gelen “Çok güzelsin maşallah!” “Harikasın kuzenn!” “Evladım maşallah, ne de güzel olmuşsun annenlere selamlar, geçen aradım açmadı telefonu” gibi yorumlar da ortamın havasını epeyce ısıtacaktır. Eğer eski sevgili profili incelemeye hâlâ devam ediyorsa, birazcık bile kıskanacak olması kaçınılmazdır.

 

Ortak Arkadaşları Değerlendirmek:

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Ortak arkadaşlar eski sevgili ile haber akışını sağlama konusunda vazgeçilmez unsurlardır. Ortak arkadaşlar ile karşılaşıldığında o kıymetli dakikalar iyi değerlendirilmeli, her şey berbat edilmemelidir. Sosyal sitelerde edinilen duruş gerçek ortamda da devamlılığını korumalıdır. Kişiler her daim güleç ve sempatik olmaya devam etmelidir. Ortak arkadaşlar konuyu açmadan eski sevgili hakkında soru sormak çok risklidir; ancak aşırı güvenilir bir ortak arkadaşınız varsa bir şekilde eski sevgilinin şu anki duyguları hakkında bir şeyler öğrenebilmekte sakınca yoktur. Eski sevgiliden bahsedilirken saldırgan, kötü sözlerden uzak durulmalıdır. Ne kadar güvenilir olursa olsun sonuçta ortak arkadaş iki tarafı da sevmektedir. Her hangi bir laf gelsin istemez. Ortak arkadaş kesinlikle kutuplaşmaya sürüklenmemeli, taraf tutmaya zorlanmamalı, bilgi alma konusunda sıkıştırılmamalıdır. Eğer ortak arkadaşlar ile sohbetler olumlu geçerse bu olumlu durum muhakkak eski sevgiliye yansıyacak, ortak arkadaş eski sevgilinin düşüncelerine olumlu katkıda bulunacaktır.

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Bütün bunlara rağmen hiçbir sonuç alamama riski de vardır. Sonuç alınamasa bile eski sevgilinin gözünde olumlu değer kazanılacaktır. Herkes sevdiği kişi tarafından her zaman iyi hatırlanmak istemektedir.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın