erkekleri tavlama sanatı

Erkekleri Etkilemenin 4 Yolu

Erkekler hiçbir zaman tek bir model olmamaktadır. Bundan dolayı etkileme konusunda yaklaşımlar birbirinden farklı seyretmek zorunda kalabilir.

erkekleri etkilemenin yolları

Erkekleri etkilemenin yolları konusunu her insanın içinde barındırdığı ortak içgüdüler ve duygulardan yola çıkarak irdelemek mümkündür. İnsanlar çoğunlukla olumlu olana yatkınlık göstermektedirler. Bundan dolayı hal ve davranışları olabildiğine olumlu hale getirmek erkekleri etkileme konusunda başarı sağlayabilmenizi mümkün kılacaktır.

 

1-İyi Bir Görünüş:

erkekleri etkilemenin yolları

İlk izlenim sadece erkekleri etkileme konusunda değil, herkeste büyük oranda etki etmektedir. İnsanlar ilk anda birbirlerini tanımazlar. Bundan dolayı darmadağınık bir görüntü ile “Beni seven böyle sevsin” demek pek akıllıca olmayacaktır. Kimse hiç tanımadığı, görüntüsüne hiç önem vermemiş dağınık olan bir insana duygusal yakınlık duymaya başlamaz. Görüntüsünden hoşlanmadığı birisine kendisini tanıtma fırsatı veren insan sayısı bu dünyada parmakla sayılacak kadar az olmaktadır. Milli Piyangoda üst üste 5 kez büyük ikramiyeyi tutturan biriyseniz o başka. Yine de işi şansa bırakmak istemeyenler bu konuya imkânları doğrultusunda dikkat etmelidir. İyi bir görüntü ile insanların karşısına çıkmak saygıdandır ve her insan kendisine saygılı davranılmasını ister.

 

2-Gizemli Duruş:

erkekleri etkilemenin yolları

Hiç konuşmamak ve yüzü asıp oturmak değildir bu elbette. Her şey burada ölçülü olmak zorundadır. Gülüş, konuşmalar her şeyi açık edecek şekilde ve tüm gizemleri çözecek şekilde olmamalıdır. Sormadan söylemek, hiç gereği olmadığı halde hayat hikâyesini anlatmak gibi davranışlar etki altına alacaktır, ancak kötü bir etki altına alacaktır. Günün sonunda siz masadan ayrıldıktan sonra “nereden buldunuz bunu başım şişti” demesini istemeyenler aşırı kelime sarfından uzak durmalıdırlar. Ucu açık kelimeler, hafif ama çok da göze batmayan bakışmalar, sessiz ve içten bir gülümseyiş; onun sizi merak etmesini ve tanımayı istemesini sağlayacaktır. Bu da ikinci görüşmeye kapı aralayacaktır.

 

3-Sempatik Tavırlar:

erkekleri etkilemenin yolları

Oturaklı güzel bir duruş sergileyelim derken ipin ucunu kaçırıp fazla da kasılmak, gizemli duruş ile kibirli duruşu birbirine karıştırmak doğru olmayacaktır. Erkekleri etkilemenin yollarını ararken onları korkutmak istemeyiz. Doğal ve içten davranışlar da ihmal edilmemelidir. “Ben kusurlarımla varım.” demeyi de bilmek gerekir. Sempatik ve içten davranışlar pek az kişinin edindiği bir haldir. Aşırı kusursuz görünmek samimiyetinizin sorgulanmasına sebep olacaktır. Hiç kimse kusursuz olamaz. Herkesin bir kusuru vardır ve karşısındaki kişinin de kusurları olduğunu bilmek, psikolojik olarak rahatlatarak yakınlık duymasına sebep olacaktır. Sizin olmadığınız yerde sizin bir sözünüzün aklına gelip onu gülümsetmesi şansınızı oldukça arttıracaktır. Bu yüzden ölçüleri kaçırmayacak şekilde doğallık ve sempatik tavırlar sergilemeniz gerekmektedir.

 

4-Gülümseyiş:

erkekleri etkilemenin yolları

Pozitif olmak, neşeli olmak zamanımızda pek çok kişinin başaramadığı bir konudur. Etraftaki negatif etkiler ister istemez psikolojilere ve algılama mekanizmasına yansımaktadır. Bu karanlık dünyada bir mum ışığı olmak elbette ki bir etki oluşturacaktır ve bu etki çoğunlukla güzel bir etki olacaktır. Erkeklerin neşeli kadınlardan hoşlandığını bugün bilmeyen yoktur. Ayrıca araştırmalara göre zorla da olsa gülümsemek, bir süre sonra psikolojinizde de gerçek bir gülümseyişi yansıtmaya başlayacaktır. Unutulmamalıdır ki mutlu olmak her şeyin yolunda gitmesi değildir. Hayatı algılayış biçiminin yolunda gitmesidir. Doğru bir algı gerçek bir mutluluk; gerçek bir mutluluk ise gerçek bir gülümseyiş ve olumlu bir etki getirecektir.

2

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın