erkekler ne ister

Erkekler Nelerden Hoşlanır?

Erkekleri anlama konusunda sıkıntı yaşayan kadınlarda “erkekler nelerden hoşlanır” konusu hep akla takılmaktadır. Aslında her insan kendisine özgüdür nelerden hoşlanıldığı elbette ki kişiden kişiye değişebilmektedir. Bundan dolayı aslında en güzeli tanımak istenilen ya da hoşlanılan erkeği iyi bir şekilde gözlemlemek ve adımları da ona göre atmaktır. Yine de istatistiklere göre erkeklerin çoğunlukla hoşlandığı bazı ortak konular bulunmaktadır.

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler zannedildiği gibi o kadar da basit yapıda değillerdir, en az kadınlar kadar karmaşık olabilmektedir. Sadece durumları ele alma ve değerlendirme biçimi farklılık göstermektedir. Kadın erkek herkes en doğru olan kişiyi bulmak ister ve kendilerine özgü kriterler belirler. Beklentiler ne kadar farklı olsa da sonuçta insan insandır ve güzel olana yatkınlık ve ilgi gösterir. Erkekler nelerden hoşlanır konusunda kadınlar ellerinden geldiğince skoru en üst seviyede tutabilmek ve göze girerek şansını arttırabilmek amacıyla vaziyeti en olumlu hale getirmeye çalışmalıdır.

 

Kişisel Alan:

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler; kendi erkek arkadaşları ile paylaştıkları oyun saati ya da maç saati gibi zaman dilimlerini dokunulmaz kılmak isterler ve bunu kendilerine hak görürler. Bu konuda çok ciddilerdir ve taviz vermekten de hoşlanmamaktadırlar. Kendilerini bu konuda sıkıntıya sokmayan, özgür alan bırakan kadınlar, erkekler için tercih sebebi olmaktadır.

 

Küçük Sürprizler:

erkekler nelerden hoşlanır

Kadınlar kadar erkekler de küçük sürprizlerden hoşlanmaktadır. Küçük bir hediye, cüzdana sıkıştırılmış güzel bir aşk notu, onun sevdiği yemekle hazırlanmış güzel bir masa erkeklerin oldukça hoşuna gidecektir.

 

Güven Ortamı:

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler güven konusunda kadınlardan daha hassas davranmakta, hatta bu hassasiyetleri paranoyaklık boyutuna bile gelebilmektedir. Güveni zedeleyen en ufak bir hareket, o ilişkinin ömrünün hızla geri sayım yapmaya başlamasına zemin hazırlamaktadır. Aslında güven tüm ilişkilerin temel taşıdır ve bu konuya her alanda dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. Güvenilir bir insan aranıp da zor bulunan bir insandır. Güven veren davranışlarda bulunmak ve yalanı uzak tutmak erkeklerin en çok hoşuna gidecek durumlardan birisidir.

 

Huzur:

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler anneleri tarafından krallar gibi rahat yetiştirilmiş insanlardır. Erken yaşlardan itibaren sırtlarına fazla yük bindirilmemiştir. Bu da erkekleri daha tahammülsüz yapmaktadır. Üst üste sorular sormak, çok fazla dırdır yapmak ve üzerine üzerine gitmek erkeklerin katlanamayacağı davranışlardandır. Erkekler bu tip durumlarla fazla sınanmadıkları ve nasıl davranacaklarını bilmediklerinden dolayı huzur bulamadıkları ortamlardan kaçma eğiliminde olmaktadır.

 

Yemek:

erkekler nelerden hoşlanır

Lezzetli bir yemek, hiçbir erkeğin hayır diyemeyeceği bir şeydir. Önemli konuların yemek anlarına denk getirilmemesinde yarar vardır. Erkekler yemek yedikleri anlara çok değer vermektedirler ve tüm konsantrasyonlarını yemeğin lezzetine odaklamak istemektedirler.

 

Sevmek-Sevilmek:

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler her ne kadar belli etmeseler de duygusal varlıklardır ve hem sevmek hem de sevilmek isterler. Sevgiye “hayır” diyen diller vardır ama sevgi beklentisi olmayan tek bir gönül bile yoktur. Dünyadaki tüm sevimsiz şeyler sevgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Erkekler içinde taktik barındırmayan samimi bir sevgi isterler. Bu konuda oyun oynamayı sevmezler. Erkekler net insanlardır. Onlara karşı net davranılmazsa asla emin olamazlar ve karşılık verme konusunda fazlasıyla tereddüt ederler. Çünkü reddedilmek, karşılık bulamamak erkekler için çok ağır bir durumdur.

 

Dozunda İlgi:

erkekler nelerden hoşlanır

Erkekler sevgi ve ilgide ölçü beklerler. Ölçüyü aşan durumlar erkekler için huzuru tehdit eden durumlardır ve kendilerini tehdit altında hissetmekten hoşlanmazlar. Ya aşırı tepki verme ya da kaçma eğilimi gösterirler. Sohbet, ilgi, alaka erkeklerin de hoşuna gitmektedir ancak tüm hayatı ele geçirecek kadar olanı kabul görmemektedir.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın