mutlu evliliği sırrı

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Bir erkeği etkiledikten ve âşık ettikten sonraki bir diğer aşama da; bu ilişkiyi sürdürülebilir yapmak, erkeği kendine bağlamanın yollarını keşfetmektir. Günümüz başlamadan biten ilişkilerle doludur ve bunun altında yatan pek çok faktör vardır. Bunlardan en önemlisi de iletişim kopukluğudur. İletişim kopukluğu; kişileri sevgi, saygı, hoş görü, küçük sürprizler ihtiyacı konusunda fazlası ile mahrum bırakmaktadır. Kişiler birbirlerine, satın aldıkları ve ihtiyaç dâhilinde kullanmaya hazır tuttukları bir eşya gibi davranmaktadır. Bu da içi boş ve ölü aşk hikâyeleri için kalplerde yeni aşk mezarlığı arazisi arayışlarını arttırmaktan başka hiçbir sonuç doğurmamaktadır. İlgi ve alaka kurmak, emek vermek karşılıklı olan bir şeydir. Hem erkekler hem de kadınlar bu konuda üzerlerine düşeni yapmalıdırlar.

erkeği kendine bağlamanın yolları

Erkeği kendine bağlamanın yolları konusunda oldukça acemi olan ya da fikre ihtiyacı olan kadın arkadaşlarımıza bu yazımızda bir takım ince noktalardan bahsedilecektir.

 

Kişisel Bakım:

Zamanımızın kadınları bu konuda bilinçli hale gelmiş olsalar da yine de ipleri sıkı tutmak açısından devamlı hatırlatılmasında fayda vardır. Leke ya da kötü koku insanın hafızasında hiç de hoş olmayan etkiler bırakmakta ve bilinçaltı bunu devamlı hatırlatmaktadır. Önceleri küçücük olan bu sorun ileride ayrılma sebebiniz bile olabilir. Kötü koku denilen şey, işkence sektöründe bile kullanılmaktadır. Düzenli duş almak, dişleri her gün en az iki defa fırçalamak erkeği kendine bağlama konusunda en önemli kurallardan birisidir. Eller keçe gibi kuru, tırnakların içerisi kir dolu, ayaklar nasır içinde olmamalıdır. Erkeği kendine bağlamak isteyen bir kadının kişisel bakım ürünleri ile akraba olması, neyi nasıl kullanacağını artık iyi bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. Ancak görüntüye dikkat etme ile uğraşırken aynaya yapışık bir hayat yaşamanıza ve tüm zamanınızı buna ayırmanıza da gerek yoktur. Ölçü aşıldığı anda iletişim kopukluğu yaşanmaya başlar. Bu da aşkın ömrünü kısaltır.

 

Yemek:

erkeği kendine bağlamanın yolları

“Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” sözü yalan değildir. Kadının yemek konusundaki yeteneği erkek için en önemli şey olmasa bile, çok büyük önem taşıyan ve sizi kaybetmekten korkmasına sebep olan bir artı puan olacaktır. Erkekler yaratılış itibariyle temel ihtiyaç odaklı yaşarlar. Dışarıdaki stresli hayatla mücadele edebilmek için erkekler sığındıkları yerde kendilerini olumlu şeylerle şarj ve olumsuz şeylerden de deşarj etmek isterler. Bu konuda beklentilerinden birisi huzurlu bir ortam, ikincisi seks, üçüncüsü de lezzetli bir yemektir. Bu konularda tatmin olan erkek, bu ortamdan kolay kolay vazgeçememektedir. Herhangi bir kaçamak yapmaya niyetlendiğinde bile bu konfor aklına gelecektir ve bu edindiği düzeni kaybetmeyi göze alamayacaktır.

 

Neşeli Olmak:

erkeği kendine bağlamanın yolları

Neşeli tavırlar ister istemez pozitif bir atmosfer oluşturacaktır ve erkek her şeyin yolunda olduğunu hissedecektir. Bu da erkeğin huzurlu olmasında en büyük etkendir. Ayrıca neşeli bir kadın, güzelliğine güzellik katan bir kadındır. Neşe ve sıcak bir gülümseyiş bir kadının en güzel aksesuarıdır.

 

Yatakta İyi Olmak:

Bu madde, kadınların ve erkeklerin daha sonradan mağduriyet yaşamamaları açısından sadece evli olanlara tavsiye edilmektedir. Daha önce de bahsedildiği gibi erkeklerin önem verdiği üç konudan birisi seks olmaktadır. Kadın, eşi için bu konuda da fazlasıyla bilgi sahibi olmalıdır ve yatak odasında hanım efendiliğine devam etmemelidir. Mahrem alanda dekolteli ve mini giyimler, sıra dışı saç modelleri ve sıra dışı davranışlar kabul görmektedir ve bu da erkeklerin çok hoşuna gitmektedir. Ancak bu davranışlar toplum içine kesinlikle yansımamalıdır. Erkekler bazı şeylerin sadece kendilerine özel olmasını isterler.

 

Huzurlu Bir Ortam Oluşturmak:

erkeği kendine bağlamanın yolları

İlişkide huzurun korunması en önemli hedef olmalıdır. Herhangi bir sorun anlatılırken uygun bir dil kullanılmalıdır, sevgi ve saygı da bu paralelde hissettirilmeli ve güvenli ortam algısının bozulmaması sağlanmalıdır. Erkek her streste ve her sıkıntıda huzurlu olduğu ortamları anımsamaktadır. Bu ortam sağlandığı sürece erkeğin bu ilişkiyi kolay kolay bırakıp gidemeyeceği bir gerçektir.

 

Ona İhtiyacın Olduğunu Hissettirme:

Abartılı olmamak kaydı ile erkeğe ihtiyaç duyduğunu her fırsatta hissettirmelidir. Erkekler doğaları gereği koruyucu ve güçlü bir yapıya sahiptir ve öyle anılmaktan içten içe hoşlanırlar. Herhangi bir ilişkiye bir şeyler katabilmiş olmak onların tatminlik duygusunu kabartacaktır. Ayrıca erkekler emek verdikleri bir kadından kolay kolay vazgeçememekte ve verdiği emekler devamlı akıllarına gelmektedir. Bu yüzden erkeklerin yapabileceği bazı şeyleri de kadınlar üstlenmeye çalışmamalı ve onların da ilişkiye bir şeyler katmasına ve kendilerini bir şekilde ifade etmesine izin vermelidir. Aksi takdirde kendisini yetersiz hisseden erkekler ilişkiden kopmaya başlayacaklardır.

erkeği kendine bağlamanın yolları

Bütün bunların dışında en önemlisi kadınlar önce kendisini sevmelidir. Sevgi göstermeyi ihmal etmemelidir ancak hak ettiği sevgiyi de karşısından istemelidir. Suistimallere asla boyun eğmemelidir. İlişki tek başına yaşanan bir şey değildir, karşılıklı sevgi, saygı ve fedâkarlık gerektirmektedir. Bu yüzden herkesin kendi üstüne düşeni yapması gerekmektedir.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın