erkekleri etkilemek icin neler yapmalıyız

Bir Erkeği Elde Etmenin Yolları

Bir erkekten hoşlanıyorsunuz ve bırakın onu elde etmeyi, onunla iletişime geçme konusunda bile sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Bu tanıdık bir konudur ve pek çok kadının başına gelmiştir. Çoğu kadın iletişime geçme konusunda adımları erkeklerden beklemektedirler ve büyük ihtimalle beklentilerine karşılık bulamamaktadırlar. Bu çaresizlik paradoksunu kırabilmek de elbette ki kolay değildir. Toplumda ve bilinçaltında yerleşmiş bir ilk adım olgusu vardır. Yanlış bir izlenim oluşturmamak adına kadınlar ilk adım konusuna çekinceli yaklaşmaktadır ve çok defa erkeklerin bu konudaki karşı tutumu hesaba katıldığında endişelerin yersiz olmadığı açıktır.

bir erkeği elde etmenin yolları

Hem sivrilip yanlış anlaşılmamak hem de ufaktan ufaktan onun gönlüne akabilmek, dikkatli olunduğu sürece mümkün olabilmektedir. İlişkide asıl mevzu erkeği elde etmek değil erkeği elinde tutmaktır elbette; ancak “siz elde etmenin yolunu gösterin gerisini sonra düşünürüz” diyorsanız sizler için “erkeği elde etmenin yolları” konusunu açıklığa kavuşturacağız.

 

İletişim:

İletişimi kurmayı sağlayacak herhangi bir ortak konu bulunmuyorsa, iyi bir gözlem ve güvenilir aracılar ile bir ortak yol oluşturabilmek mümkündür. Okuduğu okula ya da çalıştığı işe hayatınızı aktarabilmeniz mümkün olmasa da; sık sık gittiği mekânlar, dernekler, kurslar ya da etkinlikler takip edilerek adımlar atılabilmektedir. Eğer elde etmeyi düşündüğünüz erkek asosyal bir kişilik ise ya da işten eve evden işe modunda ise bu konuda işiniz daha da zorlaşmaktadır. Eğer sosyal siteleri kullanıyorsa o siteler yolu ile iletişime geçme konusu denenebilmektedir. Eğer erkeklerin kalpleri boşsa ve hayatlarında birisi yok ise; sizinle sosyal siteler yolu ile iletişime geçme konusunda sakınca görmeyecektir. Arkadaşlık kabul edilir edilmez hemen mesaj atmak doğru değildir. Bir süre karşı tarafın sizin hakkınızda varmayı düşündüğü kanıları değerlendirmesi, özümsemesi ve bir şekilde bir adım atması beklenmelidir. Eğer herhangi bir hareketlilik yoksa; hayal gücünün sınırları zorlanarak yerinde bahaneler ile bir şekilde iletişime geçme adımları bu aşamadan sonra atılmalıdır.

 

Güvende Hissettirme:

bir erkeği elde etmenin yolları

Bir şekilde iletişim kurduğunuz erkeğe, iletişimin sürdürülebilir olması açısından flörtvari davranılmamasında fayda vardır. Sizinle iletişime geçen erkek önce sizi tanımak isteyecektir ve bu tanıma evresinde psikolojisinin rahat olmasını, üzerinde baskı olmamasını isteyecektir. Erkek ilk anda görüntünüzü beğenmemiş olabilir ya da tipi değilsinizdir. Ancak bu hep böyle olacağı anlamına gelmemektedir. Arkadaşça bir yaklaşım ile kendinizi ve en güzel yanlarınızı ölçülü bir üslup ile ifade ederek onun gözündeki beğenilen kadın algısını değiştirebilirsiniz. Erkekler duyguları saklama konusunda kadınlar kadar başarılı olmadığından olumlu ya da olumsuz duygularını bir şekilde açık edecektir. Karşı taraftan ışığı görseniz bile o ilgi ve sevgi bağı iyice yerleşmeden niyeti belli etmemek en doğrusu olacaktır. Bütün bunlarla birlikte gülümseyişi yüzümüzden eksik etmemek gerekmektedir, güvende hissettirme konusunda bu çok önemlidir. Öyle içten ve samimi gülümsemelisiniz ki “gülümsemek” kelimesi sizi hatırlatmalı ve o gülümseyiş, sizin olmadığınız yerlerde de onun yüzünü güldürebilmelidir. Mutluluk, güven ve huzur erkeklerin vazgeçilmez üç kriteridir. Bu üç duyguyu hissettirmiş olan bir kadını bir erkeğin unutabilmesi imkânsızdır. Güven ortamını sağlamak ve ilmek ilmek kalbe işlemek uzun bir süreçtir. Sabretmek gerekmektedir.

 

İyi Bir Gözlem:

Onun ne istediğini, hayattan beklentilerini, zevklerini bilmek için arkadaşlık süreci oldukça kıymetli bir süreçtir. Eğer bilgiler iyi toplandıysa ve o erkeğin özel ilgisi hissedilebiliyorsa, kadın bu aşamadan sonra ufak iltifatlar ederek karşı tarafın aklını karıştırmalı “acaba neden böyle söyledi” diye merak ettirmeli ve nabzını yoklamalıdır. Vereceği tepkiye göre ya geri adım atıp arkadaşlık sınırını tekrar çizmeli ya da bir adım daha ileri atmalıdır. Ancak kesinlikle tüm sınırları aşma görevi erkeğe bırakılmalıdır. Erkek her zaman ilk adımı atmak istemektedir. Bu hakkı onlardan almak, ilişkinin geleceğine yatırım açısından pek de iyi olmayacaktır.

 

Onun İtiraf Etmesini Sağlama

bir erkeği elde etmenin yolları

Burada erkeği elde etmeye çalışan kadına çok görev düşmektedir. Bir şeyler artık ortaya çıktı çıkacak gibiyse, erkek bu konuda tereddüt ediyorsa ve itiraf edemiyorsa, onu bu konuda cesaretlendirmek kadına düşmektedir. Bu cesaret sözler, bakışlar ve içten bir gülümseyiş ile sağlanabilmektedir.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın