güzellik ipuçları

Bakımlı Kadın Nasıl Olur?

Güzellik anlayışı kişiden kişiye değişebilse de bakımlılık anlayışı genel itibari ile aynı olmaktadır. Bir kişi güzelliğine ne kadar yatırım yaparsa yapsın kişisine göre beğeni oranı da farklı olacaktır. Ancak herkes tarafından kabul görebilecek bir gerçek vardır: Bakımlılık. Bakımlılık; sosyal çevrede en beğenilen kişi olmanızı sağlamasa bile saygı duyulan kişi olmanızı sağlayacaktır. Bakımlı olmak ilk izlenimlerde kendini saygıyı ifade etmektedir ve olumlu bir önyargı oluşturmaktadır. Bu da özellikle tanışmalarda, iş görüşmelerinde bir adım önde olunmasını sağlayacaktır.

bakımlı kadın nasıl olur

Bakımlı olmak güzel olmanın aksine daha konforludur. Kadınlar güzel olmak adına; yüzünde çokça makyaj ve takma kirpik taşımakta, ayakların anatomisine uygun olmayan topuklu ayakkabılar giymekte, sıkıcı korseler kullanmakta ve hayatı kendisine zindan etmektedir. Güzellikten çok bakımlılığı ve konforu ön planda tutanlar, daha rahat hissettiklerinden dolayı ortama doğal pozitif bir enerji saçacaktır. Akan ya da bozulan makyaj ile ilgilenmek yerine karşılarındaki insanlarla ilgileneceklerdir. Bu da bakımlı kişilerin, güzellik kasan kişilerden daha avantajlı olmasını sağlayacaktır. Bütün bu azim verici açıklamaların ışığında “bakımlı kadın nasıl olur” konusunu irdeleyerek, sayfayı ziyaret edenleri aydınlatmaya çalışacağız.

 

Bakımlı Kadının Özellikleri Nelerdir?

 

Cildine Önem Verir:

bakımlı kadın nasıl olur

Bakımlı kadın cildine değer verir ve hiçbir servet ile yeniden satın alınamayacağını da çok iyi bilir. Nemlendirici kremler, gözenek temizleyicileri, tonikler, vitamin içerikli özel yağlar bakımlı kadınların vazgeçilmezleridir. Bakımlı kadınların elleri yumuşacık olmaktadır. Cildi için ne kullandığını çok önemsemektedir, bu yüzden hangi ürünün kendi cildine yarayacağını hangisinin yaramayacağını iyi bilmektedir. Cildine gereksiz ağır makyaj uygulamaları yapmaktan kaçınmaktadır. Makyaj malzemelerini kaliteli ve cilde uygun seçmektedir. Makyaj ile işi bittiğinde hiç vakit kaybetmeden cildinden temizlemektedir. Böylelikle cildinin en iyi şekilde korunmasını sağlamaktadır.

 

Ayak ve Tırnak Bakımlarını Düzenli Olarak Yapar:

bakımlı kadın nasıl olur

Ayakları ve elleri bebek yumuşaklığındadır. El tırnaklarının arasına gitmiş kirleri bakımlı kadınlarda görmek mümkün değildir. Gerekli ayak ve tırnak bakımlarını aksatmadan yapmaktadır.

 

Nasıl Giyineceğini Bilir:

bakımlı kadın nasıl olur

Bakımlı kadın kendine önem veren ve kendini keşfe çıkan bir kadındır. Kendi vücut tipinin farkındadır ve hangi kıyafetlerin kendisini açacağını hangisinin kapatacağını bilir. Bakımlı kadının dolabı her ortam için uygun kıyafetler ile doludur. Kıyafetlerinin üzerinde sökük, kir, çamaşır suyu tahribatı veya yemek sosu lekelerinin görülebilmesi pek olası değildir. İnsanların karşısına bu şekilde çıkmamaya fazlasıyla özen göstermektedir. İstediği kıyafetleri giyebilmek için bedeninin ölçülerine de itina ile dikkat etmektedir.

 

Her Daim Güzel Kokar:

bakımlı kadın nasıl olur

Bakımlı kadın düzenli duş alan bir kadındır. Daha kötü kokmaması açısından duş almadan ve iyice temizlenmeden deodorant ya da parfüm kullanmaz. Özellikle yaz aylarında her sabah mutlaka ufak çaplı da olsa bir duş alıp en tatlı kokularını sürünmektedir. Güzel koku güzel bir hatırlanış doğuracaktır. Güzel kokunun insanlar üzerinde bıraktığı olumlu etki tartışılmaz bir gerçektir, ancak güzel koku sürünülecek diye parfüm şişesinin tamamını vücuda boca etmek en az kötü kokmak kadar olumsuz bir etkiye sebep olacaktır. Buna dikkat edilmelidir.

 

Saçlarının Bakımına Dikkat Eder:

bakımlı kadın nasıl olur

Bakımlı kadınlar saç uçlarındaki kırıklar için kuaförüne düzenli olarak uğrayanlardandır. Haftalık ya da aylık saç bakım maskelerini kullanmaya asla üşenmezler. Saçları daima canlı ve parlaktır. Bakımlı kadınlar saçlarına gereksiz ve sık işlemler uygulamaktan kaçınmaktadırlar. Hem ciltlerine hem de saçlarına çok değer verirler ve heba etmek istemezler. Bakımlı bir kadın saç baş dağınık bir şekilde sosyal ortamlara çıkmamakta, hatta çöp atmaya bile dağınık gitmemektedir. Sadece dışarıda değil evinde de gün içerisinde hazır ve nazırdır.

 

Kısacası bakımlı kadın kendisine ve çevresine önem veren kadındır. Bu yüzden bakımlı kadınlar saygıyı hak ederler.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın