uyku güzellik için önemli

6 Adımda Güzellik

Güzelleşmek İçin Yapılması Gerekenler

 

Daima güzel görünmek bütün kadınların ortak hayalidir. Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak siz de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

1.Ne varsa meyvede var

Cildimizin erken yaşlanmasında en büyük rol oynayan faktör vitamin eksikliğidir. Bilim adamları ciltteki kırışıklıkların da bu eksiklikler sebebiyle ortaya çıktığını açıklamıştır. Cilt kırışıklıkları özellikle şeker, tereyağı, margarin tüketen insanlarda artarken; sebzelerin, baklagillerin ve meyvelerin de ciltteki kırışıklıklara engel olduğu biliniyor. Özellikle A ve D vitamini güneşin cildimizde bıraktığı olumsuz etkilere karşı savaşan başlıca vitaminlerden. Daha genç ve güzel bir cilt için bu vitaminleri ve cilde yararlı sebzeleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

 

meyve yiyerek kilo verme

2.Cilt kuruluğunun tedavisi gül

Kuru ciltler de en az yağlı ciltler kadar problemlidir. Özellikle kış aylarında yeterince nemlendirilmeyen ciltte çatlaklara kadar büyüyebilen problemler görülür.  Eğer siz de kuru bir ciltten şikayetçiyseniz gül suyu ya da gül yağı kullanabilirsiniz. Bir çok kozmetik ürününde yaygın şekilde kullanılan bu iki ürün cildinizin gerginliğinden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

 

3.Işıldayan saçlar

Kuru saçlar, özellikle de boyalı saçlara sahip bayanların saçında görülen kuruluk ve cansızlık için kullandığınız şampuana argan yağı ve tatlı badem yağı ekleyebilirsiniz. Yine saç maskesi olarak badem yağı, yılang yılang ve argan yağıyla saçlarınıza masaj yaparak saçlarınızdaki kuruluktan kurtulup parıldayan saçlara sahip olabilirsiniz. Eşit oranda ekleyerek hazırladığınız karışımı saç diplerine sürerek 20 dakika bekleyip durulayın, bu maskesi haftada 1 kez tekrarlayın.

kizil sac rengi

4.Bal ile gelen parlaklık

İçerdiği antioksidan ve minerallerle çok değerli bir besin maddesi olan bal, aynı zamanda güzellik konusunda da kadınların yardımcısıdır. Özellikle çatlayan dudakların tedavisine birebir olan bal ile hazırlayacağınız karışımla kısa zamanda hem sağlıklı hem de parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

1 kahve fincanı tatlı badem yağı ile karıştıracağınız 2 kaşık balı parlatıcı olarak kullanın, etkisini çabucak hissedeceksiniz.

tarçın maskesi

 

 

5.Yeşil mucize

Salatalığın cilde ne kadar faydalı olduğu bilinen bir gerçek. Bir çok kozmetik ürünü artık salatalık içerikli olarak bulunabiliyor. Salatalık içerdiği A,B,C vitaminleri, fosfor ve genç kalmanın anahtarı olarak bilinen selenyum deposudur. Güzel bir cilde sahip olmak için her gün mutlaka 1 salatalık tüketin.

 

uyku güzellik için önemli

6.Düzenli Uyku

Yukarıda saydıklarımızın yanında en büyük ipucu düzenli bir uykudur. Cildimiz kendini yenilemek ve canlanmak için vücudumuzun uyku haline geçmesini bekler. Uyku halindeyken canlanan kan dolaşımı cildin yenilenmesine yardımcı olur. Gecenin ve uykunun cildimize en büyük katkısı sakinleşmektir. Gün boyu bir çok dış etkene maruz kalan cildimiz, düzenli bir uyku sayesinde sakinleşir, gençleşir. Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için günde en az 7 saat uyku gereklidir.

3

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın