doğal ve güzel olmak

6 Adımda Çekici Olmak

Daha çekici görünmeyi her kadın ister; ancak hayatın koşuşturması, yığınla sorumluluk yükü çoğunlukla kadınların kendisini ihmal etmesine sebep olur. Öncelikle bu durumdaki kadınlar dünyanın kendileri olmadan da dönebileceğinin bilincinde olmalıdır. Ayrıca planlayarak üstesinden gelinemeyecek hiçbir şey yoktur. Kadınlar pek çok işi bir anda yapabilme, araya onlarca ufak tefek işi sıkıştırabilme yeteneğine sahiplerdir. Bu yeteneklerini bakımlı ve çekici olmak için de kullanabileceklerdir.

 

Çekici olmak kadının kendisini mutlu ve özgüvenli hissetmesi için çok önemlidir. Onca sorumluluğun üstesinden gelebilmek için bu özgüvene ve mutluluğun verdiği enerjiye ihtiyaç olacaktır. Çekici olmak bakımlı olmaktan geçer. Makyajla ya da deodorant ile bakımsızlığın üzerini kapatmak imkânsız olacaktır. Belki de tek başına bakımsız olmak bakımsızlığı maskelemekten daha az itici olacaktır; ancak kadınlara düşen iki kötü arasında daha az kötü olanı seçmek değil, kendisi için en iyi olanı seçmektir. Bir insanın ilk sorumluluğu kendisidir. Bu makalemizde kendisine önem veren, bakımlı ve çekici olmaya ihtiyaç duyan kadınlar için 6 adımda çekici olmanın püf noktalarını anlatacağız:

 

1) Egzersiz:

6 adımda çekici olmak

Aşırı kilolu kişiler de kendisini çekici hissediyor olabilir, hatta çekiciliği güzel bir şekilde de yansıtabilirler, ancak hem kilolu olup hem de çekici görmelerini sağlamak her yiğidin harcı değildir. Ayrıca kilo elimizden sadece çekiciliği değil sağlığımızı da alır. Sağlıksızlık, kişilerin üzerindeki olumlu atmosferi, dolayısıyla çekiciliği alıp götürecektir. Egzersiz ile ter atmak, seratonin salgılanmasında yardımcı olacak, pozitif hissettirecektir. Ayrıca vücudun normal formunu da koruyarak, çekiciliğe önemli ölçüde yaklaştıracaktır.

 

2) Duş ve Güzel Koku:

6 adımda çekici olmak

Egzersiz sonrası aromalı jeller ya da sabunlarla güzel bir duş almak vücudu rahatlatır ve yenilenmiş hissettirir. Tabi duş sonrası nemlendirici de önemlidir. Duş sonrası ıslak olan vücuda nemlendirici uygulandığında daha kolay emilir ve en iyi sonucu sağlar. Dirsek, diz ve ellere diğer yerlerden daha yoğun bir şekilde nemlendirici uygulanmalıdır. Nemlendiricilerin de kokusu güzel olmalıdır. Seçilen parfüm ise ağır ve insanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olan ucuz parfümlerden olmamalı; hafif, etkileyici ve kaliteli bir ürün seçilmelidir.

 

3) Diş, Nefes ve Tırnak Bakımı:

6 adımda çekici olmak

Bir insanla karşı karşıya gelindiğinde onun nefesini hissetmemiz kaçınılmaz olacaktır. Diğer her şey tam olsa, sadece ağız kokusu bile çekiciliğin yitip gitmesine neden olacaktır. Kötü kokunun bıraktığı o acı hatıranın hafızalardan silinmesi de hiç kolay olmayacaktır. Çoğunlukla önemsenmez ama bakımlı ve çekici olmanın belki de en önemli şartlarından birisi ağız ve diş sağlığına dikkat etmektir. Dişler sağlıksız göründüğünde gülümsemekten çekiniriz. Oysa gülümsemeyen bir insan asla çekici olamaz. Eller de sosyal hayatta oldukça dikkat çekmektedir. Tırnakların yamuk kesilmesi, kir barındırması insanların gözünde her zaman itici olmuştur. Oje ya da parlatıcı sürmek şart olmasa da manikür yaparak tırnakları temiz ve düzgün hale getirmek gerekir.

 

4) Saç Kesimi:

6 adımda çekici olmak

Doğallık her zaman iyidir, ancak arada sırada kuaföre uğramak ve insanları yeni görüntüyle şaşırtmak da çekici olma konusunda yarar sağlayacaktır. Yüz tipine uygun saç kesimleri ve saç boyama yapılabilir. Ayrıca tek kaş durumundan kurtulmak ve bıyıkları da aldırmak gerekir.

 

5) Giyim-Kuşam:

6 adımda çekici olmak

Vücut tipine uygun kıyafetler mutlaka dolabımızda bulunmalıdır. Kesimi uzun gösteren koyu renkli kıyafetler her zaman kurtarıcı olacaktır. Ayakkabı ya da çantaya fazla para harcama imkânı bulunmuyorsa kişiler siyah ve parlak olmayan ayakkabı ve çantaları tercih etmelidir. Böylelikle her renkten kıyafetle uyum sağlayabileceklerdir. Kişiler psikolojik olarak daha çekici hissetmek için iç çamaşırlarını uygun renklerde ve oldukça seksi gösteren şekilde seçmelidir. Uygun aksesuarlar da çekicilik katması açısından çok önemlidir.

 

6) Makyaj:

6 adımda çekici olmak

Cildine iyi bakan bir kadın çoğunlukla makyaja ihtiyaç duymaz. Zaten gözleri makyaja çok alıştırmamak gerekir, çünkü makyaj silindiğinde bizi her gün makyajlı gören arkadaşlarımız bizi hastalanmış sanabilir. Ağır makyajlarla basit bir görüntü oluşturmaktan kaçınacak şekilde arada sırada kullanılan hafif ama gösterişli makyajlar etraftaki insanların ilgisini çekmeye yardımcı olacaktır.

1

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın